Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Злато за Силађија на Универзијади
Злато за Силађија на Универзијади
Бронзана Ања са Европских игара
Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић поново првак Европе
Веља Стјепановић поново првак Европе
Велимир Стјепановић првак Европе
Велимир Стјепановић првак Европе
Previous Next
Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Злато за Силађија на Универзијади Злато за Силађија на Универзијади
Бронзана Ања са Европских игара Бронзана Ања са Европских игара
Веља Стјепановић бронза у Дохи Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић поново првак Европе Веља Стјепановић поново првак Европе
Велимир Стјепановић првак Европе Велимир Стјепановић првак Европе

Прошлог викенда од 25. до 26. марта о.г. на затвореном базену Градског олимпијског базена у Бања Луци одржао се, сада већ  традиционални, Сусрет четири репрезентације: Босне и Херцеговине, Србије, Хрватске и Словеније.

Оваква врста сусрета почела је 1992. године између Хрватске и Словеније, док се Србија придружила 2012. године, а Босна и Херцеговина 2014. године.   

photo credit Пливачки савез Србије by Давид Дамњановић

Такмичење је екипног карактера и ове године је окупило најбоље пливаче сениорске и јуниорске категорије који су се дружили и такмичили у атмосфери спортског надметања, али и пријатељства и толеранције. Репрезентацију Србије су чинили следећи пливачи:

 

  1. Борис Стојановић
  2. Силађи Чаба
  3. Иван Ленђер
  4. Шорак Стефан
  5. Велимир Стјепановић
  6. Лазић Марко
  7. Вук Челић
  8. Урош Николић
  9. Себастијан Сабо
  10. Кристиан Лакатош
  11. Тамаш Фаркаш
  12. Коста Митровић
  13. Вања Муртин
  14. Јелена Јечански
  15. Алекса Бобар
  16. Никола Ратков
  17. Никола Аћин
  18. Душан С. Бабић
  19. Стефан Лазаревић
  20. Ђурђе Матић
  21. Лука Дмитровић
  22. Стефан Драгићевић
  23. Марко Кртинић
  24. Балзам Бенце
  25. Лазар Ковачевић
  26. Ања Цревар
  27. Мила Медић
  28. Андреа Тодоровић
  29. Милица Опачић
  30. Тамара Кукољ
  31. Анђела Чучковић
  32. Леонтина Јовић
  33. Душица Бабић
  34. Тара Ћулибрк
  35. Дејана Блажевић
  36. Емилија Живковић
  37. Новак Савић
  38. Андрија Петковић
  39. Алекса Добрић
  40. Балаж Фаркаш
  41. Урош Ђоковић
  42. Алекса Рађеновић
  43. Лука Вукотић
  44. Лачански Борис
  45. Павле Петровић
  46. Адриел Хајагош
  47. Никола Миленовић
  48. Зита Секе
  49. Ивана Новаковић
  50. Теодора Живић
  51. Вања Грујић
  52. Нађа Баста
  53. Теодора Милошевић
  54. Ана Радуловић
  55. Вера Нинков
  56. Ања Стевић
  57. Анастасија Цвијовић
  58. Хелена Секулић
  59. Доротеа Буквић

photo credit Пливачки савез Србије by Давид Дамњановић

Србија је наступила са 59 пливача који су сјајним тимским духом и добрим тркама у сениорској категорији са 311 бодова заузели 1. место у мушкој конкуренцији, у категорији старијих јуниора 1. место у мушкој конкуренцији са 228 бода и 2. место у женској конкуренцији са 198 бодова, у категорији млађих јуниора са 229 бодова поделили 1. место у мушкој конкуренцији са репрезентацијом Словеније и са 174 бода у женској конкуренцији заузели 3. место.   

Код сениора најбољи је био Чаба Силађи, код старијих јуниора Марко Кртинић, а код млађих јуниора прво место су поделили Урош Ђоковић и Штих Гашпер.

photo credit Иван Ленђер

Наша млада репрезентативка Зита Секе поставила је нови национални рекорд у дисциплини 50м слободно у конкуренцији девојчица до 14 година са временом 27.45.

photo credit Пливачки савез Србије by Давид Дамњановић

Нове државне рекореде поставиле су и следеће штафете:

 4 x 100m слободно

у категорији момака до 16 година у саставу Петковић Андрија, Ђоковић Урош, Савић Новак, Добрић Алекса са временом 3:35.16,

у категорији момака до 18 година у саставу Бобар Алекса, Аћин Никола, Бабић С. Душан, Лазаревић Стефан са временом 3:29.50

у апсолутној категорији у мушкој конкуренцији у саставу Николић Урош, Сабо Себастиан, Стјепановић Велимир, Ленђер Иван са временом 3:17.71

у апсолутној категорији у женској конкуренцији у саставу Тодоровић Андреа, Опачић Милица, Бабић Душица, Ћулибрк Тара са временом 3:58.57

4 x 100m мешовито

у категорији момака до 16 година у саставу Вукотић Лука, Добрић Алекса, Ђоковић Урош, Петковић Андрија са временом 4:01.53

у категорији момака до 18 година у саставу Матић Ђурђе, Дмитровић Лука, Кртинић Марко, Аћин Никола са временом 3:56.19

у апсолутној категорији у мушкој конкуренцији у саставу Челић Вук, Силађи Чаба, Сабо Себастиан, Стјепановић Велимир са временом 3:39.46

у апсолутној категорији у женској конкуренцији у саставу Цревар Ања, Медић Мила, Опачић Милица, Бабић Душица са временом 4:21.24.

 

Овај, по много чему јединствен, спортски догађај потврдио је да је могуће да будуће генерације унапреде спорт у својим земљама, али и оснаже цео регион када запливају заједно.

Све резултате са овог сусрета можете погледати на линку - Резултати Сусрет репрезентација 2017.