Злато за Уроша Живановића на Светском јуниорском првенству у пливању
Мартина Буквић освојила бронзану медаљу на Светском јуниорском првенству у пливању
Урош Живановић освојио сребрну медаљу на Светском јуниорском првенству
Бронзана штафета на Европском олимпијском фестивалу младих у Словачкој
Нина Станисављевић освојила сребрну медаљу на Европском јуниорском првенству у Риму
Сребро за Ању Цревар на Европском првенству у Казану
Злато за Нину Станисављевић на Медитеранским Играма у Алжиру
Бронза за Уроша Живановића на Европском јуниорском првенству у Румунији
Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул
Ања Цревар сребрна на YOG 2018
Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству
Бронзана Ања са Европских игара
Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић поново првак Европе
Previous Next
Злато за Уроша Живановића на Светском јуниорском првенству у пливању Злато за Уроша Живановића на Светском јуниорском првенству у пливању
Мартина Буквић освојила бронзану медаљу на Светском јуниорском првенству у пливању Мартина Буквић освојила бронзану медаљу на Светском јуниорском првенству у пливању
Урош Живановић освојио сребрну медаљу на Светском јуниорском првенству Урош Живановић освојио сребрну медаљу на Светском јуниорском првенству
Бронзана штафета на Европском олимпијском фестивалу младих у Словачкој Бронзана штафета на Европском олимпијском фестивалу младих у Словачкој
Нина Станисављевић освојила сребрну медаљу на Европском јуниорском првенству у Риму Нина Станисављевић освојила сребрну медаљу на Европском јуниорском првенству у Риму
Сребро за Ању Цревар на Европском првенству у Казану Сребро за Ању Цревар на Европском првенству у Казану
Злато за Нину Станисављевић на Медитеранским Играма у Алжиру Злато за Нину Станисављевић на Медитеранским Играма у Алжиру
Бронза за Уроша Живановића на Европском јуниорском првенству у Румунији Бронза за Уроша Живановића на Европском јуниорском првенству у Румунији
Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул
Ања Цревар сребрна на YOG 2018 Ања Цревар сребрна на YOG 2018
Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству
Бронзана Ања са Европских игара Бронзана Ања са Европских игара
Веља Стјепановић бронза у Дохи Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић поново првак Европе Веља Стјепановић поново првак Европе

Прошлог викенда од 25. до 26. марта о.г. на затвореном базену Градског олимпијског базена у Бања Луци одржао се, сада већ  традиционални, Сусрет четири репрезентације: Босне и Херцеговине, Србије, Хрватске и Словеније.

Оваква врста сусрета почела је 1992. године између Хрватске и Словеније, док се Србија придружила 2012. године, а Босна и Херцеговина 2014. године.

photo credit Пливачки савез Србије by Давид Дамњановић

Такмичење је екипног карактера и ове године је окупило најбоље пливаче сениорске и јуниорске категорије који су се дружили и такмичили у атмосфери спортског надметања, али и пријатељства и толеранције. Репрезентацију Србије су чинили следећи пливачи:

59. Доротеа Буквић

Србија је наступила са 59 пливача који су сјајним тимским духом и добрим тркама у сениорској категорији са 311 бодова заузели 1. место у мушкој конкуренцији, у категорији старијих јуниора 1. место у мушкој конкуренцији са 228 бода и 2. место у женској конкуренцији са 198 бодова, у категорији млађих јуниора са 229 бодова поделили 1. место у мушкој конкуренцији са репрезентацијом Словеније и са 174 бода у женској конкуренцији заузели 3. место.

Код сениора најбољи је био Чаба Силађи, код старијих јуниора Марко Кртинић, а код млађих јуниора прво место су поделили Урош Ђоковић и Штих Гашпер.

photo credit Иван Ленђер

Наша млада репрезентативка Зита Секе поставила је нови национални рекорд у дисциплини 50м слободно у конкуренцији девојчица до 14 година са временом 27.45.

Нове државне рекореде поставиле су и следеће штафете:

4 x 100m слободно

у категорији момака до 16 година у саставу Петковић Андрија, Ђоковић Урош, Савић Новак, Добрић Алекса са временом 3:35.16,

у категорији момака до 18 година у саставу Бобар Алекса, Аћин Никола, Бабић С. Душан, Лазаревић Стефан са временом 3:29.50

у апсолутној категорији у мушкој конкуренцији у саставу Николић Урош, Сабо Себастиан, Стјепановић Велимир, Ленђер Иван са временом 3:17.71

у апсолутној категорији у женској конкуренцији у саставу Тодоровић Андреа, Опачић Милица, Бабић Душица, Ћулибрк Тара са временом 3:58.57

4 x 100m мешовито

у категорији момака до 16 година у саставу Вукотић Лука, Добрић Алекса, Ђоковић Урош, Петковић Андрија са временом 4:01.53

у категорији момака до 18 година у саставу Матић Ђурђе, Дмитровић Лука, Кртинић Марко, Аћин Никола са временом 3:56.19

у апсолутној категорији у мушкој конкуренцији у саставу Челић Вук, Силађи Чаба, Сабо Себастиан, Стјепановић Велимир са временом 3:39.46

у апсолутној категорији у женској конкуренцији у саставу Цревар Ања, Медић Мила, Опачић Милица, Бабић Душица са временом 4:21.24.

Овај, по много чему јединствен, спортски догађај потврдио је да је могуће да будуће генерације унапреде спорт у својим земљама, али и оснаже цео регион када запливају заједно.

Све резултате са овог сусрета можете погледати на линку - Резултати Сусрет репрезентација 2017.