Злато за Уроша Живановића на Светском јуниорском првенству у пливању
Мартина Буквић освојила бронзану медаљу на Светском јуниорском првенству у пливању
Урош Живановић освојио сребрну медаљу на Светском јуниорском првенству
Бронзана штафета на Европском олимпијском фестивалу младих у Словачкој
Нина Станисављевић освојила сребрну медаљу на Европском јуниорском првенству у Риму
Сребро за Ању Цревар на Европском првенству у Казану
Злато за Нину Станисављевић на Медитеранским Играма у Алжиру
Бронза за Уроша Живановића на Европском јуниорском првенству у Румунији
Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул
Ања Цревар сребрна на YOG 2018
Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству
Бронзана Ања са Европских игара
Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић поново првак Европе
Previous Next
Злато за Уроша Живановића на Светском јуниорском првенству у пливању Злато за Уроша Живановића на Светском јуниорском првенству у пливању
Мартина Буквић освојила бронзану медаљу на Светском јуниорском првенству у пливању Мартина Буквић освојила бронзану медаљу на Светском јуниорском првенству у пливању
Урош Живановић освојио сребрну медаљу на Светском јуниорском првенству Урош Живановић освојио сребрну медаљу на Светском јуниорском првенству
Бронзана штафета на Европском олимпијском фестивалу младих у Словачкој Бронзана штафета на Европском олимпијском фестивалу младих у Словачкој
Нина Станисављевић освојила сребрну медаљу на Европском јуниорском првенству у Риму Нина Станисављевић освојила сребрну медаљу на Европском јуниорском првенству у Риму
Сребро за Ању Цревар на Европском првенству у Казану Сребро за Ању Цревар на Европском првенству у Казану
Злато за Нину Станисављевић на Медитеранским Играма у Алжиру Злато за Нину Станисављевић на Медитеранским Играма у Алжиру
Бронза за Уроша Живановића на Европском јуниорском првенству у Румунији Бронза за Уроша Живановића на Европском јуниорском првенству у Румунији
Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул
Ања Цревар сребрна на YOG 2018 Ања Цревар сребрна на YOG 2018
Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству
Бронзана Ања са Европских игара Бронзана Ања са Европских игара
Веља Стјепановић бронза у Дохи Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић поново првак Европе Веља Стјепановић поново првак Европе

dejan_pejinovic.jpgAutor: Igor Rašula
Zamolili smo selektora seniorske reprezentacije Srbije Dejana Pejinovića za jedan mali intervju-izveštaj sa priprema seniorskog tima u Bugarskom kampu Čučuljigovo gde svakodnevno rade pod nadzorom stručnog štaba.

Seniorska reprezentacija Srbije ovog trenutka je u sportskom kompleksu Čučuljigovo (na granici Bugarske i Grčke). Kakvi su prvi utisci?

- Jako smo zadovoljni uslovima za trening na ovoj lokaciji, pre svega mislim na bazen, 10 staza, stalno postavljene takmičarske staze u bazenu, grejana voda, termini za trening uslovno neograničeno isto kao i prostor na bazenu. Van bazena pristojan smeštaj i teretana. Na bazenu su montirani omega startni blokovi fiksno, i po potrebi je moguće prikljuciti omega elektroniku za merenje vremena.

Na završne pripreme odlučili ste se 6 nedelja pred Evropsko prvenstvo u Budimpešti? Koliko ćete ostati u Bugarskoj i šta vas po planu očekuje po povratku u zemlju?

- U Bugarskoj smo do 4 nedelje pre početka EP, tacnije do 11.07. posle čega se vraćamo u Srbiju, gde plivači završni deo priprema treba da sprovedu u matičnim klubovima i sredinama. Okupljanje pred EP će najverovatnije biti 03.08. a polazak u Budimpeštu je planiran za 06.08. Ako se ukaže potreba pojedinaca za pripreme negde u Srbiji, zbog nemogućnosti rada u klubovima, moguće je obezbediti još koji dan priprema negde u zemlji.

Ženski tim seniorske reprezentacije Srbije

Kratak raport o tome kako naši sportisti podnose kilometre u ovom trenutku, i kakvo je zdravstveno stanje?

- Trenira se kvalitetno, specifičan je period tako da je za većinu intenzitet, a ne obim, naglašen na treningu. Ima manjih povreda, ali su isključivo akutnog karaktera.

Milorad Čavić je definitivno odustao od učešća u Budimpešti, to je veliki hendikep za Srpski tim. Imate na Swimrankings-u već uvida u mogućnosti konkurencije. Imate i osnove da procenjujete šta naša tri bisera (Lenđer, Silađi i Higl) mogu da učine. Nađa je uzela zlato u Parizu, a Minja u Italiji dve bronze. Kakva je tvoja procena?

- Jedna medalja, 2 - 3 finala, 3 - 4 polufinala.

Muški tim seniorske reprezentacije Srbije

Da li je u planu i poslednji izlazak na neko od jakih takmičenja pred Budimpeštu?