Latest

The latest news from the Joomla! Team

Трећи део такмичењ земаља централне Европе, Тарговиште, Румунија 8-10.12.2017.

Зита Секе је наставила са освајањем медаља за Србију и у дисциплини 50м краул освојила злато са временом 26.70.
Урош Ђоковић је у истој дисциплини у мушкој конкуренцији освојио бронзу са временом 24.05, док је Андрија Петковић пливао 24.42 што је 6. место.
Јана Марковић је наступила у дисциплини 100м леђно и заузела 7. место са временом 1:08.34, а Андрија Петковић је у мушкој конкуренцији са испливаних 1:00.63 остварио 8. место.
Борис Лачански је 1500м слободно испливао за 16:04.65 и освојио злато.
Наши пливачи сутра настављају такмичење.

Такмичење земаља централне Европе, Тарговиште, Румунија, 8-10.12.2017.

Борис Лачански је на почетку 2. дела такмичења земаља централне Европе испливао 400м слободно за 4:07.13 и освојио бронзу.
Урош Ђоковић освојио је сребро у дисциплини 100м делфин са временом 56.33
Зита Секе је у истој дисциплини у женској конкуренцији заузела 4. место са временом 01:04.21, а Јана Марковић 7. место са 01:07.17
Андрија Петковић је у дисциплини 100m прсно остварио 8. место са 01:08.94.

Такмичење земаља централне Европе, Тарговиште, Румунија 8-10.12.2017.

У првом делу такмичења наступили су наши репрезентативци у дисциплини 100м слободно и освојили медаље.

Зита Секе освојила је златну медаљу и поставила мови национални рекорд за девојке до 14 год у 50м базенима са временом 57.79.

Андрија Петковић освојио је сребрну медаљу испливавши трку за 52.21, а Урош Ђоковић бронзану медаљу испливавши 52.30.

За Србију је наступила и Јана Марковић која је са 1:00.64 остварила 11. место.
Јана је скочила и у дисциплини 200м леђно и остварила 10. место са временом 2:36.98.

На основу члана 29,3 Закона о спорту  Пливачки савез Србије, у сарадњи са Факултетом за спорт и физичко васпитање Универзитета у Београду на основу Решењa бр. 66-00-434/2016-09 са  одобрењем за обављање послова стручног оспособљавања за обављање одређених стручних послова у спорту за занимање судија у спорту расписује

КОНКУРС

(II циклус стручног оспособљавања)

за

СТРУЧНО ОСПОСОБЉАВАЊЕ И УСАВРШАВАЊЕ ПЛИВАЧКИХ СУДИЈА

Асоцијација адаптивног пливања Србије - АДАПТС уз помоћ Факултета спорта и физичког васпитања Универзитета у Нишу - ФСФВ и ГО Пантелеј Ниш и у сарадњи са Савезом слепих Србије, Националним спортским савезом слепих и слабовидих, Параолимпијским комитетом Србије, Пливачким савезом Србије и Српским пливачким савезом за особе са инвалидитетом, по шести пут организује семинар из адаптивног пливања и адаптивног физичког вежбања уопште. Овога пута ће садржаји семинара бити намењени пливачким тренерима, наставницима физичког васпитања, специјалним едукаторима и рехабилитаторима и физиотерапеутима, како би усвојили нова знања из обуке физичког вежбања и пливања деце са аутизмом. Једнодневни семинар се састоји из теоретских предавања и интерактивне трибине.

На основу пропозиција такмичења за Такмичење земаља централне Европе 2017. које ће се одржати у Тарговишту у Руминији од 8. до 10. децембра 2017. године национални селектор господин Игор Беретић саставио је списак чланова репрезентације.