Latest

The latest news from the Joomla! Team

На ФИНА Светском купу које се овог викенда одржало у Берлину, наш репрезентативац Чаба Силађи остварио је значајне резултате. У дисциплини 50м прсно, са временом 27,18, заузео је прво место и освојио златну медаљу. У дисциплини 100м прсно освојио је сребрну медаљу, испливавши финалну трку за 59,71.

Поред Чабе Србију су представљали Вук Челић који је наступио у дисциплини 400м краул у којој је са временом 3:53,74 заузео пето место, а у дисциплини 1500м краул са временом 15:29,18 заузео шесто место.

Урош Николић наступао је у дисциплинама 50м краул у којој је заузео 18. место са временом 23,10 и са временом 51,06 у дисциплини 100м краул заузео 23. место.

Алекса Бобар се такмичио у дисциплинама 100м краул у којој је са временом 50,83 заузео 21. место и 200 краул у којој је са временом 1:51,70 заузео 11. место.

На првим Светским Играма на песку, које се одржавају у Катру у граду Доха од 12. до 17. октобра 2019. године, у дисциплини пливање на отвореним водама  - 5 километара Србију је представљао Тамаш Фаркаш.

Тамаш је трку завршио за 57:51, са 2:26 заостатка за првопласираним што му је обезбедило 22. место у укупном поретку.

Све званичне резултате можете прочитати овде.

ФИНА Светски куп 2019, Берлин

Данас у Берлину почиње ФИНА Светски куп у Берлину који ће трајати до 13.10.2019. године.

Србију представљају Чаба Силађи, Вук Челић, Урош Николић и Алекса Бобар у пратњи селектора Игора Беретића.

Резултате са овог такмичења можете пратити овде.

Пливачки клуб "Валис" из Ваљева у суботу, 12. октобра организује промотивну пливачку манифестацију V међународни пливачки митинг Војвода Живојин Мишић на базену  СРЦ Петница код Ваљева.

Ово такмичење је категорисано као манифестација промотивног карактера и резултати неће бити уврштени у базу ПСС.

Више детаља о правилима такмичења можете прочитати овде

Пливачки клуб "Врачар" позива све преко 25 година, а и млађе, да у духу хуманости, здравља, пријатељства, дружења и такмичења им се придруже ове суботе, 12. октобра на базену СЦ "Врачар" у Београду на 13. Хуманитарном мастерс такмичењу  -  Врачар 2019.  У складу са ФИНА правилима сви пливачи испод 18 година пливаће ван конкуренције.

Више о систему такмичења можете сазнати овде

Јер пливање је, знате, спорт број 1!

У периоду од 1. до 4. октобра одржао се други по реду у 2019. години Развојни камп Пливачког савеза Србије под покровитељством Министарства омладине и спорта Републике Србије  у Београду у Националном тренажном центру Завода за спорт и медицину спорта на Кошутњаку.

Поред традиционалне подршке Министарства омладине и спорта на програму Развојних кампова ПСС од ове године је рад на пливалишту на Кошутњаку за све националне селекције олакшан јер је, уз помоћ Министарства омладине и спорта, базен опремљен новим стартним блоковима и пливачким стазама који су по највишим међународним стандардима.