Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству
Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству
Себастиан Сабо до европске бронзе за Србију
Себастиан Сабо до европске бронзе за Србију
Ања Цревар сребрна на YOG 2018
Ања Цревар сребрна на YOG 2018
Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул
Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул
Злато и сребро за Чабу Силађија на Фина Светском купу
Злато и сребро за Чабу Силађија на Фина Светском купу
Бронзана Ања са Европских игара
Злато за Силађија на Универзијади
Злато за Силађија на Универзијади
Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић поново првак Европе
Веља Стјепановић поново првак Европе
Велимир Стјепановић првак Европе
Велимир Стјепановић првак Европе
Previous Next
Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству
Себастиан Сабо до европске бронзе за Србију Себастиан Сабо до европске бронзе за Србију
Ања Цревар сребрна на YOG 2018 Ања Цревар сребрна на YOG 2018
Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул
Злато и сребро за Чабу Силађија на Фина Светском купу Злато и сребро за Чабу Силађија на Фина Светском купу
Бронзана Ања са Европских игара Бронзана Ања са Европских игара
Злато за Силађија на Универзијади Злато за Силађија на Универзијади
Веља Стјепановић бронза у Дохи Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић поново првак Европе Веља Стјепановић поново првак Европе
Велимир Стјепановић првак Европе Велимир Стјепановић првак Европе

Пливачки савез Србије у оквиру својих редовних активности и међународних наступа репрезентације ове године наступа на такмичењу Сусрет репрезентација 2022 које ће се одржати у Словенији у граду Марибор. Водећи рачуна о што бољем наступу репрезентације, у складу са прописаним критеријумима за учешће на овом такмичењу, селектор господин Душан Величковић саставио је списак пливача које је позвао и који имају три дана да потврде своје учешће. 

Позвани су:

 

1 Александар Николић 11 Април
2 Константин Ковачевић 11 Април
3 Лука Јовановић 11 Април
4 Михаило Гашић 11 Април
5 Никола Докмановић 11 Април
6 Никола Симић 11 Април
7 Андреа Јоргић 11 Април
8 Ања Каљевић 11 Април
9 Дуња Вавић 11 Април
10 Ена Кришка 11 Април
11 Ива Мартиновић 11 Април
12 Јана Обрадовић 11 Април
13 Мартина Буквић  11 Април
14 Мина Каљевић 11 Април
15 Андреа Давидовић Арена 2015
16 Лука Бијеле Баракуда
17 Филип Поповић Баракуда
18 Нора Илић Баракуда
19 Маша Цветковић Валис
20 Лара Шулц Војводина
21 Сара Блитва Војводина
22 Ненад Ђуричић Врачар
23 Олга Пуцаревић Врачар
24 Миа Манола Росић Врачар
25 Милица Марков Врачар
26 Хелена Хан Врачар
27 Андреа Нађ Динамо
28 Виктор Димитријевић Дубочица
29 Милош Миленковић Дубочица
30 Огњен Обрадовић Дубочица
31 Урош Живановић Дубочица
32 Ива Петковић Лесковац
33 Павле Јоић Лесковац
34 Сара Богојевић Ниш 2005
35 Петар Дубовац Нови Београд 011
36 Дивна Шимшић Нови Београд 011
37 Вања Рељин Нови Сад
38 Данило Бањац Нови Сад
39 Страхиња Станцул Нови Сад
40 Вишња Радовановић Обилић
41 Маша Романић Обилић
42 Невена Грујић Паризан
43 Сара Стојилковић Паризан
44 Матија Пантић Партизан
45 Огњен Пилиповић Партизан
46 Реља Ђуришић Партизан
47 Софија Миливојевић Пират
48 Нина Павелшек Плави Талас
49 Петар Поповић Плави Талас
50 Лара Лилић Пролетер
51 Лена Стојиљковски Пролетер
52 Јустин Цветков Пролетер
53 Огњен Ковачевић Пролетер
54 Михаило Вујанац Раднички 1969
55 Жељко Ђорђевић Свети Никола
56 Вања Ромић Спартак
57 Јелена Косовић Спартак
58 Ленка Козомора Спартак
59 Борис Боршош Спартак
60 Матија Рађеновић Спартак
61 Никола Колтин Спартак
62 Данило Дулић Спартак
63 Давид Фаркаш Спартак Прозивка
64 Катарина Ћоровић Ушће
   

 

Користећи дискреционо право селектора позивају се и следећи пливачи за штафете:

65

Лука Чавић

Врачар

66

Марко Милошевић

Партизан

67

Хелена Лалковић

11 Април

 

По истеку рока за потврду учешћа (18.03.2022.), селектор ће објавити коначан списак учесника са дисциплинама.