Злато за Уроша Живановића на Светском јуниорском првенству у пливању
Мартина Буквић освојила бронзану медаљу на Светском јуниорском првенству у пливању
Урош Живановић освојио сребрну медаљу на Светском јуниорском првенству
Бронзана штафета на Европском олимпијском фестивалу младих у Словачкој
Нина Станисављевић освојила сребрну медаљу на Европском јуниорском првенству у Риму
Сребро за Ању Цревар на Европском првенству у Казану
Злато за Нину Станисављевић на Медитеранским Играма у Алжиру
Бронза за Уроша Живановића на Европском јуниорском првенству у Румунији
Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул
Ања Цревар сребрна на YOG 2018
Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству
Бронзана Ања са Европских игара
Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић поново првак Европе
Previous Next
Злато за Уроша Живановића на Светском јуниорском првенству у пливању Злато за Уроша Живановића на Светском јуниорском првенству у пливању
Мартина Буквић освојила бронзану медаљу на Светском јуниорском првенству у пливању Мартина Буквић освојила бронзану медаљу на Светском јуниорском првенству у пливању
Урош Живановић освојио сребрну медаљу на Светском јуниорском првенству Урош Живановић освојио сребрну медаљу на Светском јуниорском првенству
Бронзана штафета на Европском олимпијском фестивалу младих у Словачкој Бронзана штафета на Европском олимпијском фестивалу младих у Словачкој
Нина Станисављевић освојила сребрну медаљу на Европском јуниорском првенству у Риму Нина Станисављевић освојила сребрну медаљу на Европском јуниорском првенству у Риму
Сребро за Ању Цревар на Европском првенству у Казану Сребро за Ању Цревар на Европском првенству у Казану
Злато за Нину Станисављевић на Медитеранским Играма у Алжиру Злато за Нину Станисављевић на Медитеранским Играма у Алжиру
Бронза за Уроша Живановића на Европском јуниорском првенству у Румунији Бронза за Уроша Живановића на Европском јуниорском првенству у Румунији
Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а Алекса Бобар, бронзани на 100 слободно са ЕЈОФ-а
Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул Нина Станисављевић освојила сребро на Европском олимпијском фестивалу младих и поставила нови рекорд такмичења на 50 краул
Ања Цревар сребрна на YOG 2018 Ања Цревар сребрна на YOG 2018
Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству Бронзана медаља за Ању Цревар на Светском јуниорском првенству
Бронзана Ања са Европских игара Бронзана Ања са Европских игара
Веља Стјепановић бронза у Дохи Веља Стјепановић бронза у Дохи
Веља Стјепановић поново првак Европе Веља Стјепановић поново првак Европе

Управни одбор ПСС, на основу предлога Комисије за награђивање ПСС у складу са Правилником о награђивању ПСС, на основу достављених предлога чланица и резултата, донела је одлуку о проглашењу најуспешнијих пливача, тренера, спортских стручњака, спортских радника и спортских удружења. Критеријум за најуспешније спортисте и тренере у 2023. години био је збир Фина бодова (2 највреднија резултата у периоду 01.01-17.12.2023. године користећи најновију таблицу), минимум 1 резултат испливан у 50m базену и минимум 1 мора бити отпливан у дисциплини која је у олимпијском програму, без обзира на дужину базена. На основу анализе званичних резултата остварених у календарској 2023. години награђују се најуспешнији пливачи и тренери по категоријама:

тренер: Горан Граховац

На основу анализе званичних резултата остварених у календарској 2023. години у дисциплини пливање на отвореним водама награђују се пливачи и тренери:

• Тамаш Фаркаш, ПК Маратон
  • тренер: Габор Гелерт
  • Река Варга, ПК СВим стар
  • тренер Милан Ђурић

У складу са Правилником о награђивању ПСС награђују се следећи пливачи и тренери за освојене медаље на међунардном такмичењу у 2023. години:

• Јустин Цветков и тренер Ђорђе Агбаба за освојену медаљу на Ејоф 2023
  • Штафета момака 4x100m мешовито у саставу Јустин Цветков, Немања Максић, Страхиња Станчул и Лука Јовановић и тренери Ђорђе Агбаба, Себастијан Хигл, Славко Памучина и Блажо Булатовић за освојену медаљу на Ејоф
  • Ања Цревар и тренер Горан Граховац за освојене медаље на Европском првенству за млађе од 23 године
  • Нина Станисављевић и тренер Душан Величковић за освојену медаљу на Европском првенству за млађе од 23 године
  • Урош Живановић и тренер Душан Величковић за освојене медаље на Европском јуниорском првенству у пливању 2023.

На основу примљених предлога чланица, у складу са Правилником о награђивању ПСС, за награду за заслуге у унапређењу пливачког спорта награђује се Стефан Андоновић постхумно.

На основу примљених предлога чланица, у складу са Правилником о награђивању ПСС, за награду за животно дело награђује се Гаврило Маслаковић постхумно.

Додељене су и захвалнице за партнере и сарадике Пливачког савеза Србије у захвалност за допринос у промоцији и популаризацији пливања и за несебичну помоћ у одржавању такмичарског система